فارسی
English

تست ورزش

تست ورزش، نشان می دهد قلب شما در هنگام فعالیت بدنی چگونه کار می کند. از آنجا که ورزش باعث می شود قلب شما سخت و سریعتر پمپ کند ، یک تست ورزش می تواند مشکلات مربوط به جریان خون در قلب شما را نشان دهد.
در تست ورزش معمولاً با راه رفتن روی تردمیل یا رکاب زدن روی  دوچرخه ثابت  ریتم قلب ، فشار خون و تنفس شما کنترل می  شود. یا دارویی دریافت خواهید کرد که از تأثیرات ورزش را تقلید می کند.
اگر علائم یا نشانه های بیماری عروق کرونر یا ریتم قلب نامنظم (آریتمی) را دارید ، پزشک ممکن است انجام  تست ورزش را توصیه کند. این آزمایش همچنین ممکن است در صورت تشخیص بیماری قلبی ، تصمیمات درمانی  ، میزان اثربخشی درمان و شدت ان را مشخص کند  .


پزشک شما ممکن است تست ورزش را در موارد زیر به شما توصیه کند:

•   تشخیص بیماری عروق کرونر :
عروق کرونر عروق اصلی شما هستند که خون ، اکسیژن و مواد مغذی قلب شما را تأمین می کنند. بیماری عروق کرونر هنگامی ایجاد می شود که این عروق آسیب ببینند یا بیمار شوند - این معمولاً به دلیل تجمع رسوبات حاوی کلسترول و سایر مواد (پلاک ها) است.

•    تشخیص مشکلات ریتم قلب (آریتمی):
آریتمی قلبی زمانی اتفاق می افتد که تکانه های الکتریکی هماهنگ کننده ریتم قلب شما به درستی کار نکنند ، که این باعث می شود قلب شما خیلی سریع ، خیلی آهسته یا نامنظم بتپد..
•   راهنماي درمان اختلالات قلبي:
​​​​​​​اگر قبلاً به بیماری قلبی مبتلا شده اید ، یک تست ورزش می تواند به پزشک شما کمک کند تا بفهمد که درمان چطور کار می کند.
پزشک شما ممکن است از آزمایش استرس برای تعیین زمان جراحی قلب مانند تعویض دریچه استفاده کند. در برخی از افراد مبتلا به نارسایی قلبی ، نتایج آزمایش استرس ممکن است به پزشک کمک کند تا تشخیص دهد شما به پیوند قلب یا سایر روشهای درمانی پیشرفته نیاز دارید یا خیر.

------------------------------------------

با ما در تماس باشید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید :