فارسی
English

الکتروتراپی

چندین روش درمانی وجود دارد که ممکن است تحت چتر "الکتروتراپی" قرار بگیرند.
پس از ارزیابی و مشاوره ، فیزیوتراپیست شما ممکن است یکی از روشهای درمانی زیر را توصیه کند ، که معمولاً در کنار برنامه تمرینی خانگی یا سایر ورزشهای درمانی است:

اولتراسوند
​​​​​​​
روند بهبودی ناشی از آسیب ، صرف نظر از بافت آسیب دیده ، شامل یک سری مراحل پیچیده در بافت های بدن است. اعتقاد بر این است که ارتعاشات مکانیکی حاصل از دستگاه اولتراسوند می تواند توانایی بدن را در بهبود موثر بافت ها افزایش دهد.

فرکانس های مورد استفاده در اولتراسوند آنقدر بالاست است که شما اصلاً احساس نمی کنید که ماشین کار می کند. فیزیوتراپیست یک ژل خنک را بر روی ناحیه آسیب دیده قرار می دهد ، اما این ژل کاملا برای کمک به انتقال امواج صوتی از طریق سطح پوست است. اساساً کمک می کند تا درمان به ناحیه مورد نیاز برسد.

درمان موج کوتاه پالسی  (PSWT)

اعتقاد بر این است که در این روش درمانی از اثرات میدان الکتریکی و مغناطیسی برای بهبود کارایی فرآیندهای بهبودی بدن در آسیب های بافت نرم استفاده می شود.

اثرات بالینی PSWT
درمان موج کوتاه پالسی در درجه اول مربوط به مراحل التهابی و ترمیم در بافت اسکلتی- عضلانی / نرم است. لیست اثرات به طرز چشمگیری شبیه به سونوگرافی است.

TENS
تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست TENS، روشی برای تسکین درد بدون استفاده از دارو  است. این عمل با تحریک اعصاب باعث می شود که یا آنها از ارسال سیگنال های درد به مغز منحرف شوند ، یا با تحریک مغز برای تولید مسکن های طبیعی که در بدن ذخیره می شوند باعث کاهش درد شوند. 
”TENS معمولاً شامل دستگاه های کوچک ، دستی و باتری دارنیز می باشد  . آنها را می توان "بدون نسخه" در بسیاری از کشورها (اما نه همه) خریداری کرد. در بعضی از مکان ها ، لازم است که توسط یک درمانگر ، پزشک یا سایر پزشکان تجویز شود. "


مزایای الکتروتراپی :

•    کاهش درد عصبی 
•    بهبود آسیب های اسکلتی عضلانی.
•    کنترل درد غیر تهاجمی  بدون استفاده از دارو 
•    جلوگیری از اتروفی عضلانی
•    افزایش گردش خون جهت ترمیم زخم
•    حداقل عوارض جانبی

------------------------------------------

با ما در تماس باشید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید :