فارسی
English

( ترکشن ) کشش ستون فقرات

ترکشن ستون فقرات نوعی درمان رفع فشار است که فشار روی ستون فقرات را کاهش می دهد. می تواند به صورت دستی یا مکانیکی انجام شود.
از ترکشن ستون فقرات برای درمان دیسک های فتق شده ، سیاتیک ، بیماری دژنراتیو دیسک ، عصب های درگیر و بسیاری از بیماری های پشت ستون فقرات استفاده می شود.
ترکشن ستون فقرات باعث استرچ ستون فقرات جهت کاهش فشار روی دیسک های فشرده می شود. ترکشن ستون فقرات را صاف می کند و توانایی بدن برای بهبود خود را التیام می بخشد.

چه کسانی گزینه استفاده از ترکشن هستند :
افراد مبتلا به بیماری های ستون فقرات از این روش درمانی بهره مند می شوند زیرا کشش ، نیروی جاذبه را برعکس می کند. موارد استفاده :
•   دیسک های لغزنده
•   خار استخوان
•   بیماری دیسک دژنراتیو
•   دیسک های فتق شده
•   مشکلات فاست ها
•   سیاتیک
•   تنگی کانال
•   اعصاب گرفتار شده

ترکشن ستون فقرات گاهی اوقات می تواند باعث دردی شود که از شرایط اصلی بدتر باشد. کسانی که پوکی استخوان دارند و انواع خاصی از سرطان دارند نباید از ترکشن درمانی استفاده کنند.

دیده شده که ترکشن ستون فقرات باعث اسپاسم عضلات می شود. بیشتر پزشکان آمادگی این را دارند که در حین یا بعد از درمان شاهد این اتفاق باشند.

چطور ترکشن ستون فقرات انجام می شود؟
کشش درمانی ستون فقرات بسته به نیاز شما می تواند به صورت دستی یا مکانیکی انجام شود.

•   ترکشن دستی ستون فقرات:
در کشش دستی ،  فیزیوتراپیست با استفاده از دستان خود بیمار را در حالت ترکشن قرار می دهد. سپس  با استفاده از نیروی دستی بر روی مفاصل و عضلات ، فضای بین مهره ها را افزایش می دهد.

•   ترکشن مکانیکی ستون فقرات:
در کشش ستون فقرات مکانیکی ، روی میز قرار خواهید گرفت که دارای ابزار خاصی برای کشش ستون فقرات است.  فیزیوتراپیست یک سری طناب ، اسلینگ و قرقره را به بدن شما متصل می کند تا از طریق مکانیکی فشار را کاهش دهد.

مزایای ترکشن ستون فقرات چیست؟
کشش ستون فقرات یک روش غیر جراحی برای تسکین درد و اصلاح مشکلات در ستون فقرات است. در حالی که برخی از عوارض جانبی بالقوه دارد ، اما کشش ستون فقرات برای بیشتر افراد تسکین مداوم ایجاد می کند.

خطرات ناشی از ترشکن ستون فقرات چیست؟
هیچ خطری در طولانی مدت برای کشش ستون فقرات وجود ندارد. برخی از عوارض جانبی ممکن است در طول یا بعد از درمان ایجاد شود. بسیاری از افراد پس از کشش دچار اسپاسم عضلانی می شوند. برخی در نواحی تحت درمان درد دارند.
کشش ستون فقرات برای همه مناسب نیست. یک پزشک می تواند بر اساس سابقه پزشکی شما تشخیص دهد که آیا ترکشن برای شما مناسب است یا خیر .

چگونه می توانید برای ترکشن ستون فقرات آماده شوید؟
قبل از انجام کشش ستون فقرات ، باید با پزشک خود صحبت کنید تا یک برنامه درمانی فیزیکی با مدیریت کامل داشته باشید. کشش ستون فقرات غالباً به عنوان یک درمان مکمل برای سایر روشهای درمانی موثر است.

نتایج ترکشن ستون فقرات چیست؟
نتایج عمده  کشش ستون فقرات شامل تسکین درد و تراز مناسب ستون فقرات و مفاصل فشرده شده است. کشش ستون فقرات باعث کشش عضلات و استخوان های پشت برای مقابله با اثرات جاذبه زمین می شود. در شرایط مناسب ،  می تواند نحوه حرکت و احساس شما را در طول روز به طور قابل توجهی بهبود بخشد.

چشم انداز پس از ترکشن ستون فقرات چیست؟
با کمک سایر روش های درمانی جسمی ، بسیاری از افراد با ترکشن ستون فقرات موفقیت زیادی کسب می کنند. درمان درد را کاهش می دهد و بدن توانایی بهبود خود را به دست میاورد. برخی از افراد فقط برای مدت کوتاهی به درمان کشش ستون فقرات نیاز دارند. برخی در تمام طول زندگی خود به آن نیاز دارند.

------------------------------------------

با ما در تماس باشید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید :